Історія школи
Меню сайту


Корисні сайти

відділ освіти Новоград-Волинської райдержадміністрації
Новоград-Волинська райдержадміністрація

Сайти шкіл району


Корисні посилання


Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский
Вітаю Вас, Гість · RSS 22.12.2024, 07:18

 Історія школи

Церковно-приходська школа 

         Школа, як навчально-виховний заклад для організованої освіти, навчання і виховання дітей на території села Великий Молодьків була заснована ще до Великої Жовтневої революції, як церковно-приходьська. В ній навчались в основному хлопчики із заможних родин і по її закінченні вихованці одержували початкову освіту. Приміщення було із 4х кімнат і великого коридору. В двох кімнатах проживали піп та вчитель, а в двох інших навчалися діти. Поряд була церква та кладовище.

Школа після революції  

        Після революції приміщення школи було добудоване ще 4-ма кімнатами. З 1932  по 1934 роки початкова школа. В цей же час побудовано три пристосовані приміщення на 10 класних кімнат.  У 1934 році школа стала Великомолодьківською семирічною, в якій навчались діти шкільного віку та дорослі у вечірній час, які бажали стати грамотними.

Школа після Великої Вітчизняної  війни

                Перепис населення в 1959 році показав, що неграмотність серед населення в с.В.Молодьків була повністю ліквідована. У 1958 році Верховна рада СРСР прийняла постанову „ Про зміцнення звязку школи з життям і про дальший розвиток системи народної освіти в СРСР”, на основі якої семирічна школа стала восьмирічною. В школі навчалось понад п’ятсот учнів. У 5-8-х класах навчалися діти із сіл Багатого, Груда, Борисівки та Великого Молодькова. Хто з молоді бажав здобути середню освіту, продовжували навчання у Яруньскій середній школі, на відстані 57 км., у залежності, де проживав учень.

Середня      школа

            З роками кількість дітей шкільного віку зменшувалось і виникла загроза навчання дітей у класах-комплектах у початковій ланці освіти, як у Великомолодківській середній школі, так і в Грудівскій початковій. За клопотанням дирекцій шкіл, батьків, виконкому сільслкої ради в 1984 році Грудівську початкову школу було закрито,діти початкових класів почали навчатись у Великомолодьківської середній школі. До 1992 року школа розміщувалась у 6 пристосованих приміщеннях.

                                                            Нова  школа    

   

13 листопада 1992 року було відкрито типове двоповерхове приміщення на 264 учнівських місць із зручними класними кімнатами, актовим та спортивним залами. Нині щорічно в школі навчається біля 250 учнів.

       За результатами передатестаційної експертизи в лютому 2000 року робота педагогічного колективу школи одержала високу оцінку. 14 педагогів із 20 працюючих було представлено до заохочення.

      В різних галузях народного господарства, освіти, медицини, культури, Збройних Сил успішно працювали і працюють сотні випускників  школи, частина з яких відзначені урядовими нагородами. Довгий час очолював кафедру математики Рівненьського державного педагогічного інституту, доктор математичних наук Яремчук Ф.П.; працює в Житомирському педагогічному університеті кандидат педагогічних наук Сойко Н.А., Поліщук Л.В. Рівненьському державному педагогічному університеті, кандидат філологічних наук, доцент; Прищепа В.Є. завідуючий Кафедрою німецкої мови Житомирського педагогічного університету, кандидат наук; державний радник юстиції 3-го класу, начальник управління кадрів Генеральної прокуратури України, почесний працівник прокуратури, заслужений юрист України, генерал-майор юстиції Остапчук В.В.; був обраний депутатом Верховної Ради України Мосійчук С.О.; почесним громадянином міста Нітру (Чехословаччина) і міста Львова був Мосійчук Є.Ю. та багато інших.

            В школі працювали і працюють майстри педагогічної справи, які відзначились урядовими нагородами. Це кавалери Ордена „Знак пошани” Бульбанюк Г.І., Івашко А.П.; Орденом „Трудового Червоного Прапора Івашко М.В.; знаком Отличник просвещения СССР Івашко М.В.; знаком Відмінник освіти України Маліш Г.С.;  відзначені Грамотою Міністерства освіти і науки України Скорик О.А., Маліш Г.С. Черемха М.Р. Микитюк Г.М. та ін.

            Керівництво школою довгі роки здійснювали Романюк Д.П., Оримович К.І., Скорик О.А.

           З квітня 1972 року по вересень 2002 року директорм школи працювала

Івашко М.В.

          З вересня 2002 року директором школи працює  Храбан І.С.

         З 2006 р. директор школи – Костюченко Микола Миколайович.

          2010р – Бармак Олексій Валентинович.


13  листопада - День школи

Школа, як навчальний заклад, на території села Великий Молодьків була заснована ще до Великої Жовтневої революції, як церковно-приходська. В ній , в основному, навчались діти із заможних родин. Це було приміщення із 4-х кімнат і великого коридору. В двох кімнатах проживали піп та вчитель, а в двох інших – навчалися діти. Поряд була церква та кладовище. Після революції приміщення школи було добудоване ще 4-ма кімнатами і з 1932 по 1934 роки - це вже початкова школа. 1934 -1958 – семирічна. 1958 - 1966 - восьмирічна.

Лише з 1966 року – середня загальноосвітня школа, в якій навчалось 450 учнів. До 1992 року школа розміщувалась у пристосованих для навчання приміщеннях. А 13 листопада 1992 року було відкрито нове двоповерхове приміщення на 264 учнівських місць із зручними класними кімнатами, актовим та спортивним залами. Відтоді щорічно 13 листопада школа святкує свій «день народження».  


Відзначення «дня народження» в школі стало традиційним. Щорічно 13 листопада проводяться не уроки, а цікаві концерти, ігри, змагання, конкурси, що сприяє створенню святкової атмосфери. Адже день народження – це день, якого чекають всі. 

Вчительський та учнівський колективи висловлюють щирі слова вдячності всім, хто не залишається осторонь і цікавиться життям школи.  


- Сторінка 2 -
Великомолодьківська ЗОШ І-ІІІ ст.
електронна адреса: v_molscool@ukr.net

Адміністратор сайту - Пелешок Микола Олександрович

Хостинг від uCoz